Społeczna wrażliwość nas wyróżnia


MB Pneumatyka

otrzymała nagrodę w tegorocznej edycji konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie” organizowanego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum. To już drugie wyróżnienie dla naszej firmy w tym konkursie.

 

Społeczna wrażliwość

jest elementem naszej firmowej kultury. Dlatego stale  angażujemy się w inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Dbamy o rozwój młodych talentów promując ideę współpracy biznesu z uczelniami i szkołami w regionie. Od lat zapraszamy uczniów i studentów na staże i praktyki. Wielu z nich podejmuje u nas pracę. MB Pneumatyka wspiera także podmioty ekonomii społecznej – fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne. Uważamy, że mogą one być naszymi partnerami w biznesie i dostawcami dóbr i usług, jak każdy inny podmiot.

 

To właśnie wspieranie

podmiotów ekonomii społecznej, wdrażanie dobrych praktyk i zachęcanie innych do większej aktywności w tym zakresie są głównymi celami konkursu organizowanego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 50 dobrych praktyk realizowanych przez lubuskich przedsiębiorców. W finale znalazło się 19 z nich. Główne nagrody otrzymało 6 firm. Miło nam poinformować, że MB Pneumatyka znalazła się wśród nagrodzonych już po raz drugi z kolei.