Profil


Niemiecka Autostrada i hiszpańska kręta, wąska droga w Pirenejach, brazylijska trasa z widokiem na Chrystusa na górze Corcovado oraz syberyjskie bezdroża - w każdym z tych miejsc można spotkać samochody ciężarowe, autobusy oraz naczepy, które dojechały  tam, bo w ich układach hamulcowych są nasze złącza. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

NASZ TEAM

Nasza historia rozpoczęła się w 84 roku, kiedy to Andrzej Bieniaszewski narysował projekt pierwszego złącza na desce kreślarskiej. Był wizjonerem z silnym charakterem, co nie przeszkadzało mu w słuchaniu innych. Był liderem świetnie rozumiejącej się grupy inżynierów. Jesteśmy firmą rodzinną. Na przestrzeni zaledwie kilkunastu lat rozwinęliśmy się z firmy garażowej do poziomu europejskiego lidera. Postawiliśmy na wykształcenie naszej kadry i konsekwencje w działaniu. Dzisiaj hasło „MB Pneumatyka” działa jak magnes na inżynierów. Ponad połowa naszej ekipy to ludzie z wykształceniem technicznym. Pracujemy w jednej drużynie.

Know how

Jesteśmy w ekstraklasie producentów złączy dla pojazdów użytkowych.

Na czym polega tajemnica naszego sukcesu?

MB Pneumatyka to wyjątkowa mieszanka doświadczenia pracowników z 20-letnim stażem i młodzieńczej fantazji tych, którzy przyszli do firmy z głowami pełnymi pomysłów. Wspólnym mianownikiem jest tu inżynierska wiedza.

Ogólnoświatowy zasięg

Ponieważ jesteśmy ambitni, wciąż szukamy nowych kierunków ekspansji. Już dzisiaj naszymi klientami są najwięksi na świecie producenci pojazdów użytkowych i pneumatycznych układów hamulcowych.

Firma rodzinna

MB Pneumatyka to polska firma rodzinna o zasięgu ogólnoświatowym, która przyczynia się do kreowania polskiej marki na arenie międzynarodowej. Konsekwentnie dbając o renomę i zdobywając zaufanie kolejnych klientów spółka osiągnęła status jednego z przodujących producentów tego typu złączy w tej części świata.

PODEJŚCIE INDYWIDUALNE I GWARANCJA JAKOŚCI

Myślimy o sobie - FIRMA RODZINNA o zasięgu światowym. Kiedy z zakładu w Sulechowie rusza kolejna ciężarówka z naszymi złączami, czujemy odpowiedzialność za najwyższą jakość, ale także za polską markę, która przebojem weszła na arenę międzynarodową. Nie sprzedajemy złączy. Doskonalimy pneumatyczne układy w pojazdach. Dzięki temu obniżamy wagę pojazdu, skracamy czas montażu dobierając rozwiązania dedykowane.

Bardzo ważne dla nas i naszych klientów są certyfikaty. To świadectwo najwyższej jakości naszych produktów i naszej pracy. Państwowy Instytut Motoryzacji i TÜV oraz czołowe europejskie instytucje przyznały nam ISO 9001 - certyfikowany system zarządzania oraz system  ISO/TS 16949:2009 - to najważniejsza norma jakościowa w branży motoryzacyjnej,

Motto

Od początku istnienia przedsiębiorstwa, wszystkim podejmowanym działaniom spółki przyświeca motto sformułowane przez Petera Druckera: 

 “Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.”

Wzięliśmy sobie to do serca. Dlatego elementy, które produkujemy, najpierw sami projektujemy. Biuro konstrukcyjne MB Pneumatyka stawia na najnowocześniejsze technologie. Efekty tych działań, to innowacyjne złącza, a wspólny mianownik to wysoka jakość i precyzyjne wykonanie.