Prezydent RP z wizytą w MB Pneumatyka


Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP ma realne przełożenie na rozwój MB Pneumatyka. Andrzej Duda miał okazję osobiście zobaczyć, że nagroda trafiła w dobre ręce.

 

MB Pneumatyka nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Firma Rodzinna otrzymała w listopadzie 2018 r. O wyborze Kapituły zdecydowały m. in. innowacyjne produkty, sposób zarządzania, kultura organizacji i konkurencyjne zarobki.

 

– Prezydent RP miał okazję osobiście przekonać się, że nagroda trafiła w dobre ręce. 8 kwietnia, dzień przed wizytą, przyjęłam zaproszenie Pana Prezydenta do tworzącej się właśnie rady ds. przedsiębiorczości. Andrzej Duda podkreślał, że po tym fakcie spontanicznie przyjął zaproszenie do odwiedzenia naszej firmy – mówi Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy MB Pneumatyka z Sulechowa.

 

Prezydent zwiedził halę produkcyjną sulechowskiej firmy. Z zaciekawieniem pytał, jak wygląda proces produkcji, od projektu inżynierów z Sulechowa aż po tworzenie nowych rozwiązań na innowacyjnych maszynach. Andrzej Duda interesował się też procesem rekrutacji pracowników, ścieżką kariery w MB Pneumatyka, procesem szkolenia inżynierów oraz współpracą z lokalnymi szkołami i wyższymi uczelniami.

 

Prezydent na dłużej zatrzymał się przy Pneumoboksie stworzonym w Sulechowie, czyli bloku złączy kontrolnych stosowanych w autobusach (m. in. przez Solaris i Autosan). To właśnie Pneumobox, własne rozwiązania do układu zawieszenia naczep, bloki rozdzielaczy czy nowa gama złączy do pneumatycznych układów hamulcowych oraz zawieszeń opracowane przez MB Pneumatyka były prezentowane w ubiegłym roku na targach IAA w Hanowerze. MB Pneumatyka, jako jedyna firma z Polski, otrzymała tam nominację do prestiżowego konkursu „Trailer Innovation 2019” w kategorii komponenty. To otworzyło sulechowskiej firmie drogę na nowe rynki zbytu na Wschodzie, w Azji i Nowej Zelandii. Wizerunek firmy znacznie wzmocniła też Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP.

 

– Byłam mocno zaskoczona, gdy o tych nagrodach wspominano podczas rozmów na Wschodzie i w Japonii. Staliśmy się bardziej rozpoznawalni na świecie. Korzystając z okazji zaprosiłam Pana Prezydenta do odwiedzenia nas za 1,5 roku, by mógł zobaczyć naszą firmę po rozbudowie, przystosowaną do większych zamówień od partnerów z całego świata – dodaje Małgorzata Bieniaszewska.