NOWY CZŁONEK ZARZĄDU W MB PNEUMATYKA


Z dniem 1 lutego 2019 roku MB Pneumatyka powiększyła skład Zarządu o Wiceprezes- Panią Agnieszkę Kotlarską.

Spółka od wielu lat rozwija się bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich trzech lat obroty firmy wzrosły o 160%. Tylko w ostatnim roku poszerzyliśmy sprzedaż eksportową o kolejne kraje: Japonię, Anglię i Rosję. Tworzymy rozwiązania techniczne, których innowacyjność jest doceniana przez wielu ekspertów, jak choćby redaktorów naczelnych najbardziej poczytnych magazynów motoryzacyjnych w Europie.

– Nasze tempo rozwoju jest tak duże, że podjęłam decyzję, jako Zgromadzenie Wspólników, o powiększeniu składu Zarządu. Agnieszka Kotlarska to osoba o wysokich kompetencjach zawodowych. Specjalistka z zakresu kadr i płac, HR-u miękkiego, zarządzania zasobami ludzkimi. Osoba, z którą współpracuję od dwóch lat. Do tej pory pełniła funkcję HR menedżera-mówi Małgorzata Bieniaszewska.

Właścicielka MB Pneumatyka podkreśla, że podstawą zarządzania firmą rodzinną jest posiadanie zaufanych członków Zarządu.

-Tę firmę, jako rodzina Bieniaszewskich, tworzymy od 35 lat. Istotą jej rozwoju są ludzie. Dlatego do Zarządu zaprosiłam Agnieszkę, osobę, o której niezawodnym działaniu przekonałam się na przestrzeni ostatnich lat naszej współpracy.

Z danych Deloitte wynika, że gdyby Polki były równie aktywne zawodowo, jak kobiety z innych krajów UE, nasza gospodarka do 2025 r. urosłaby nawet o 180 mld zł. Będąc kobietą-właścicielką MB Pneumatyki, uważam, że decyzja o kolejnej kobiecie w Zarządzie, to wzmocnienie naszej pozycji i dalszego dynamicznego rozwoju – podkreśliła Bieniaszewska.