Nagrody


MAMY OGROMNĄ SATYSFAKCJĘ, ŻE NASZA PRACA JEST DOCENIANA. PRODUKTY MB PNEUMATYKI ZDOBYŁY WIELE NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ. SZCZEGÓLNIE DUMNI JESTEŚMY Z NOMINACJI DO NAGRODY GOSPODARCZEJ PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W 2014 ROKU ORAZ GODŁA „TERAZ POLSKA” W ROKU 2005.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to do tej pory najbardziej prestiżowe wyróżnienie, które otrzymała MB Pneumatyka. Kapituła konkursu nagrodziła nas w kategorii „Firma Rodzinna” za ekspansję zagraniczną, innowacyjne produkty, sposób zarządzania i kulturę organizacji. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku. Promuje firmy, które budują pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie. Andrzej Duda, Prezydent RP, wskazywał Podczas Gali na Kongresie 590 w Rzeszowie, że wyłaniając zwycięzców Nagrody Gospodarczej razem z Kapitułą brał pod uwagę możliwości rozwoju oferowane pracownikom i wartość wynagrodzeń. Zdaliśmy ten egzamin!

Mamy DIAMENT! Forbes przyznał go nam za naszą pracę i pozycję w biznesie. Diamenty Forbesa to ranking, który wyróżnia przedsiębiorców z sukcesami, innowatorów. Ta inicjatywa dodatkowo pobudza przedsiębiorczość, a dla ludzi sukcesu jest okazją, aby się poznać. Diamenty to wreszcie tysiące historii o zarabianiu pieniędzy – to tylko niektóre opinie o rankingu magazynu „Forbes”. Lista Diamentów Forbesa jest opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Szczegóły metodologii wyceny przedsiębiorstw oraz pomiaru wzrostu ich wartości zostały opracowane przez analityków Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją „Forbesa”.

Zostaliśmy laureatami konkursu Biznes Wrażliwy Społecznie. To konkurs dla firm „realizujących praktyki w obszarze zaangażowania społecznego, które odpowiadają na potrzeby społeczności lokalnej oraz są spójne z misją przedsiębiorstwa”. Konkurs „BIZNES WRAŻLIWY SPOŁECZNIE” jest częścią oferty Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej skierowanej do przedsiębiorstw z województwa lubuskiego, które prezentują dobre praktyki z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowanej w jednym z kluczowych obszarów PL-ISO 26000 – „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”.

Najbardziej innowacyjną firmą w województwie lubuskim w 2017 roku jest MB Pneumatyka z Sulechowa. Tak uznała kapituła przyznająca statuetki i tytuł Lubuskiego Lidera Biznesu. Jej członkowie uznali, że firma produkująca specjalistyczne złącza, konsekwentnie rozwija i wdraża w swoich działaniach szeroko pojęte rozwiązania innowacyjne. Konkurs „Lubuski Lider Innowacji” skierowany jest do wszystkich firm – niezależnie od wielkości, formy własności i sektora gospodarki. W tym roku MB Pneumatyka nie miała konkurencji.

MB Pneumatyka potwierdza swoją pozycję w lubuskim biznesie po raz kolejny zdobywając Diament Forbesa 2016. Redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z firmą Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju. Sulechowska firma po raz kolejny znalazła się w tym rankingu.

MB Pneumatyka wyróżniona w konkursie na Lubuskiego Lidera Biznesu w 2017 roku! To największy i najbardziej prestiżowy tego typu konkurs w regionie. Organizuje go Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. Laureaci wyłaniani są w kategoriach: mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. MB Pneumatyka została zgłoszona w kategorii średnich przedsiębiorstw. Konkurencja była bardzo mocna. 

Strona kariery MB Pneumatyki wyróżniona za jedną z najlepszych w Polsce w 2016 roku! Siódma edycja konferencji HRcamp odbyła się 14 września w warszawskim kinie Praha. Tradycyjnie towarzyszyła jej gala Employer Branding Stars, podczas której organizatorzy po raz kolejny docenili firmy wdrażające w najciekawszy sposób Employer Branding w swoich przedsiębiorstwach. W gronie laureatów znalazła się także MB Pneumatyka. Zapraszamy na stronę: www.karierabezamulcow.pl. Specjaliści dokonali wyboru, teraz kolej na Państwa oceny!

MB Pneumatyka uhonorowana tytułem Orła Tygodnika „Wprost”! To nagroda dla firm, które osiągnęły najwyższy średni zysk netto w ciągu ostatnich trzech lat (2012-2014), a także największy średni procentowy wzrost zysku netto. Zestawienie nagrodzonych przedsiębiorstw zostało  wspólnie przez redakcję tygodnika „Wprost” oraz firmę Bisnode. Patronat honorowy nad projektem Orły Tygodnika „Wprost” objęło Ministerstwo Rozwoju.

Kolejna Gazela Biznesu dla MB Pneumatyka! Po raz kolejny firma otrzymała tytuł, bo jest wyróżniająca na tle innych, często większych przedsiębiorstw. Gazele promują firmy małe i średnie. Ranking publikowany jest w postaci ponad dwustustronicowego specjalnego wydania, które dołączone jest do grudniowego wydania "Pulsu Biznesu". Począwszy od stycznia do marca „Puls Biznesu” organizuje w 12 miastach Polski specjalne uroczystości, podczas których w obecności regionalnych władz wręczane są laureatom rankingu statuetki i pamiątkowe dyplomy.

Właścicielka MB Pneumatyka została uhonorowana zaszczytnym tytułem Kobiety Przedsiębiorczej Roku 2016. To ogólnopolski plebiscyt, który ma na celu wyróżnienie najbardziej aktywnych kobiet. Czytelnicy Gazety Lubuskiej nie mieli wątpliwości, że w 2016 roku na ten tytuł najbardziej zasługuje Małgorzata Bieniaszewska.

Małgorzata Bieniaszewska laureatką drugiego miejsca w Plebiscycie Gospodarczym Kobiece Twarze. Podczas plebiscytu nagradzane są kobiety, organizacje gospodarcze i firmy, które wnoszą istotny wkład w rozwój kobiecej przedsiębiorczości i mogą stanowić przykład i wzór do naśladowania dla innych. Kobiece Twarze zostały stworzone, aby pokazywać i promować przedsiębiorcze projekty kobiet, osobowości kobiece, które mają wpływ na rozwój gospodarczy regionu, kraju, a także firmy, które są przyjazne kobietom i także dzięki nim rozwijają się.

Instytut Nowoczesnego Biznesu przyznał MB Pneumatyka wyróżnienie - Mocna Firma Godna Zaufania w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego pod tym samym tytułem.  W tegorocznej edycji Programu, Instytut w oparciu o obiektywne dane finansowe firmy podkreślił dynamika rozwoju biznesowego, innowacyjność realizowanych projektów, ale przede wszystkim rzetelność i fachowość MB Pneumatyki.

W 2016 roku MB Pneumatyka została odznaczona tytułem Diamentu Forbesa 2016. W dziewiątej edycji Diamentów redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z firmą Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju. Analitycy i eksperci wyceniali firmy, stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę majątkową i dochodową i daje rzetelne wyniki.

Instytut Nowoczesnego Biznesu dokonał oceny rozwoju naszej firmy, badając dynamikę trzech parametrów: przychodów, zysku netto i kapitału własnego w latach 2013-2014. MB Pneumatyka Sp. z o.o. rozwija się na tyle dynamicznie (średnia dynamik wyniosła 49 %) , że została wyróżniona w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2015 i może używać tytułu Gepard Biznesu 2015.

MB Pneumatyka ponownie wśród laureatów Gazel Biznesu. To ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

Instytut Nowoczesnego Biznesu przeanalizował również stosunek zysku netto do przychodów w latach 2013-2014 i uznał, że nasza firma działa tak efektywnie (średnia w tych latach wyniosła 8%) , że została wyróżniona w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2015 i może używać tytułu Efektywna Firma 2015.

W 2014 roku dziennik “Puls Biznesu” przyznał tytuł Gazeli Biznesu firmie MB Pneumatyka, potwierdzając jej przynależność do grona najdynamiczniej rozwijających się firm małych oraz średniej wielkości.

Instytut Nowoczesnego Biznesu oraz Magazyn Przedsiębiorców “Europejska Firma” przyznały firmie tytuł Geparda Biznesu w roku 2013.

Złoty Medal Targów Poznańskich został przyznany Systemowi pneumatycznego otwierania i zamykania drzwi autobusowych w roku 2005.

Pierwszy Złoty Medal Targów Poznańskich zdobył System złącz do pneumatycznych układów hamulcowych w 2003 roku.