Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla MB Pneumatyka


Z dumą informujemy,

że nasza firma otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Kapituła konkursu nagrodziła nas w kategorii „Firma Rodzinna” za ekspansję zagraniczną, innowacyjne produkty, sukcesję, sposób zarządzania i kulturę organizacji.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

przyznawana jest raz do roku, w tym roku już po raz 16, w ramach Kongresu 590, który miał miejsce 15 i 16 listopada 2018 r. W Rzeszowie. To ekstraklasa wśród biznesowych statuetek, medali i dyplomów. Wyróżnia firmy, które wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie. Podczas Gali na Kongresie 590 w Rzeszowie Andrzej Duda, Prezydent RP, podkreślał, że wybór laureatów był bardzo trudny. Wskazywał, że wyłaniając zwycięzców Nagrody Gospodarczej razem z kapitułą kierował się m. in tym, jaka jest średnia wynagrodzeń w danej firmie.

 

Jak zapewne wiecie,

nasze pierwsze złącza dla producentów układów hamulcowych opatentowaliśmy jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Od początku istnienia stawialiśmy na własne rozwiązania. Dziś produkty z Sulechowa w Lubuskiem znajdują się w większości pojazdów powyżej 3,5 t. pracujących na całym świecie. Ponad 80 proc. produkcji sprzedawana jest za granicę. Dla MB Pneumatyka pracuje już prawie 100 osób. W ciągu ostatnich trzech lat przychody nasze wzrosły aż o 160 proc.

 

– To dla nas wielka i przyjemna niespodzianka.

Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu, bo w naszej kategorii rywalizowaliśmy z renomowanymi firmami: LUG SA i Lubaz Poliuretany. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP potwierdza, że znaleźliśmy się w elicie polskich firm. Nasze przedsiębiorstwo jest w rękach rodziny Bieniaszewskich już od ponad 30 lat. Gratuluję wszystkim nominowanym – powiedziała mediom Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy, która przejęła rodzinny biznes od ojca, Andrzeja Bieniaszewskiego.