Mamy przedstawicielkę w Radzie ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP


10 maja została powołana Rada ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP.   W jej składzie znalazła się Małgorzata Bieniaszewska. Właścicielka firmy MB Pneumatyka z Sulechowa jest jedyną Lubuszanką w tym eksperckim gronie.

 

Andrzej Duda do Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP powołał wybitnych praktyków biznesu, naukowców, prawników i twórców startupów. Rada pełni funkcję doradczą. Jej członkowie będą szukać rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie firm na polskim rynku. Zajmą się również promocją przedsiębiorczości wśród młodzieży. Przewodniczącym rady został dr hab. Piotr Wachowiak ze Szkoły Głównej Handlowej, prorektor ds. nauki i zarządzania SGH.

 

Podczas uroczystości powołania Rady Prezydent podkreślał, że o pomyśle powołania rady rozmawiał z przedsiębiorcami wielokrotnie. Jedna z rozmów odbyła się podczas listopadowego Kongresu 590 w Rzeszowie, gdy wręczane były Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. MB Pneumatyka otrzymała wówczas nagrodę w kategorii Firma Rodzinna.

 

Więcej informacji i skład rady znajdą Państwo na stronie: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,1402,rada-ds-przedsiebiorczosci-przy-prezydencie-rp.html

źródło: Serwis Fotograficzny Kancelarii Prezydenta RP /Foto Krzysztof Sitkowski/KPRP