Małgorzata Bieniaszewska finalistką konkursu Bizneswoman Roku


Małgorzata Bieniaszewska została finalistką

X edycji konkursu Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację „Sukces pisany szminką”. Właścicielka firmy MB Pneumatyka z Sulechowa została wyróżniona w kategorii Biznes Roku.

Konkurs Bizneswoman Roku,

stworzony przez Olgę Kozierowską, od 10 lat promuje sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze. Był to pierwszy ogólnopolski i biznesowy plebiscyt dla przedsiębiorczych kobiet. Jego celem jest wzmocnienie roli kobiet w życiu gospodarczym Polski. Od początku honorowane w nim są i doceniane kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Do konkursu zgłaszane są właścicielki firm, twórczynie start-upów, liderki w korporacjach i w świecie nowych technologii, kobiety łączące świat nauki i biznesu, działające na rzecz innych, liderki opinii i kobiety kultury. Laureatki konkursu poznamy na przełomie lutego i marca. Przewodniczącą jury od początku konkursu jest dr Irena Eris.

 

– W tym roku mieliśmy 500 nominacji. To jest ogromna liczba, szczególnie,  że konkurs nie jest łatwy – mówiła podczas prezentacji finalistek konkursu Olga Kozierowska, prezes Fundacji „Sukces pisany szminką”.

 

Finał

Konkursu Bizneswoman Roku to kolejne bardzo ważne wyróżnienie dla sulechowskiej firmy. W listopadzie ubiegłego roku MB Pneumatyka otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Firma Rodzinna. We wrześniu MB Pneumatyka podczas targów IAA Commercial Vehicles w Hanowerze otrzymała nominację do prestiżowego konkursu„Trailer Innovation 2019”, promującego autorskie produkty w branży naczep i nadwozi.