Konkurs Bizneswoman Roku: Małgorzata Bieniaszewska z wyróżnieniem


1 marca w Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

wręczono nagrody w jubileuszowej X edycji konkursu Bizneswoman Roku. Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy MB Pneumatyka z Sulechowa, otrzymała wyróżnienie w kategorii Biznes Roku Firma – przychód powyżej 10 mln zł.

 

Statuetki i wyróżnienia

zostały wręczone w kategoriach: Pomysł na Start/Biznes lokalny, Start-up Roku, Liderka w Nowych Technologiach, Biznes Roku, Działalność społeczna, Kobieta Sztuki oraz Nauka i Biznes. Przyznano także nagrody dla liderek i liderów, działających na rzecz budowania różnorodności i wspierania kobiet Female Champion of Change i Male Champion of Change. Inspiratorką Roku została Katarzyna Nosowska. Nagrodę honorową za całokształt działań w obszarze społecznym odebrała Anna Dymna.

 

Zainteresowanie jubileuszową, X edycją konkursu

było wielkie, o czym świadczy rekordowa liczba aż 500 nominacji. – Gratuluję laureatkom i laureatom X edycji konkursu Bizneswoman Roku. Ta wygrana to duży sukces, bo konkurencja w tym roku była ogromna. Zgłoszenia były na bardzo wysokim poziomie. To pokazuje, że Polki pewnie czują się, mówiąc o swoich osiągnięciach – mówiła Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i twórczyni konkursu.

 

Jury pod przewodnictwem dr Ireny Eris wyłoniło laureatki

– przedsiębiorcze kobiety, które nie boją się rozwijać, ryzykować i pokazywać światu, co osiągnęły. Jury nie miało łatwego zadania. W kilku kategoriach trudno było podjąć decyzję, przyznano więc wyróżnienia. Szczególnie długo toczyła się debata w kategorii Biznes Roku Firma – Przychód Powyżej 10 milionów zł. Ostatecznie wyróżnienie przyznano Małgorzacie Bieniaszewskiej, właścicielce firmy MB Pneumatyka z Sulechowa. Nagroda główna w tej kategorii przypadła Magdalenie Malaczyńskiej, prezesce firmy kosmetycznej Indigo Nails Lab z Łodzi.

 

– My, kobiety,

jesteśmy przyzwyczajone do tego, że robimy po prostu swoje: w pracy, biznesie, w domu. Czasem w tym biegu nie doceniamy siebie. Ten konkurs to świetna okazja, by zatrzymać się na chwilę i podsumować, co do tej pory osiągnęłyśmy. Kiedyś, gdybym dowiedziała się, że mam wyróżnienie w konkursie Bizneswoman Roku, powiedziałabym: „naprawdę ja? Dziś powiem tak: „Dziękuję. Cieszę się, bo na to sobie zapracowałam.” Kobiety – nie bójmy się mówić o swoich sukcesach – mówi Małgorzata Bieniaszewska.

 

Małgorzata Bieniaszewska rodzinny biznes przejęła od ojca.

Przekształciła go w prężne przedsiębiorstwo badawczo-produkcyjne. Dziś złącza produkowane w jej zakładzie w woj. lubuskim są używane w większości pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń w samochodach powyżej 3,5 tony na całym świecie. Małgorzata Bieniaszewska jest także prekursorką współpracy biznesu z nauką w swoim regionie. Wierzy, że to Polska może kształtować innowacyjne rozwiązania w światowym przemyśle samochodowym, zamiast kopiować zagraniczne patenty.

 

Więcej informacji o konkursie na stronie Fundacji: https://sukcespisanyszminka.pl/znamy-laureatki-x-edycji-konkursu-bizneswoman-roku/