Lubuski Lider Innowacji rośnie w siłę


Najbardziej innowacyjną firmą w województwie lubuskim jest MB Pneumatyka z Sulechowa. Tak uznała kapituła przyznająca statuetki i tytuł Lubuskiego Lidera Innowacji. Jej członkowie uznali, że firma produkująca specjalistyczne złącza, konsekwentnie rozwija i wdraża w swoich działaniach szeroko pojęte rozwiązania innowacyjne.

 

Konkurs „Lubuski Lider Innowacji” skierowany jest do wszystkich firm – niezależnie od wielkości, formy własności i sektora gospodarki. W tym roku MB Pneumatyka nie miała konkurencji. Trudno się dziwić, bo firma stawia na wysokie technologie. Dział produkcji, który został oparty na wysokiej klasy obrabiarkach, wspierany jest przez laboratorium – jedyne tak dobrze wyposażone w regonie.

To nie koniec innowacji w Sulechowie. Małgorzata Bieniaszewska – właścicielka firmy, postanowiła także sprawdzić co można zmienić w systemie i sposobie pracy, by była ona bardziej wydajna. Chodzi o takie ustawienie produkcji, by ludzie, którzy tam są zatrudnieni, czerpali z tej pracy satysfakcję, nie tylko finansową.

Właśnie w tym celu MB Pneumatyka podpisuje umowę z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci, w ramach praktyk będą badali warunki pracy w zakładzie, a także starali się znaleźć odpowiedź na pytanie: co należy zmienić, by pracownicy czuli się jeszcze lepiej w pracy.

Małgorzata Bieniaszewska chce wiedzieć jak udoskonalić warunki pracy, bo jak sama twierdzi, firma to ludzie. A tych w MB Pneumatyka będzie potrzebnych coraz więcej. Wkrótce rusza budowa nowej hali produkcyjnej z pomieszczeniami socjalnymi.

Decyzja o rozbudowie firmy to przemyślana strategia. – Poważnie myślimy o przyszłości, a ta klaruje się wzrostowo. Ta rozbudowa nie jest fanaberią, jest nastawionym na rozwój przygotowaniem do wyzwań, które niesie bliska przyszłość – mówi Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy. Dane sprzedażowe potwierdzają ten optymizm. MB Pneumatyka nie ma konkurencji na polskim rynku, na świecie jej obecność jest zauważalna. – Dzięki zaufaniu, którym darzą nas stali klienci jesteśmy chętnie zapraszani do nowych projektów. Sytuacja taka pozwala nam łatwo podejmować decyzje o rozbudowie – przekonuje Bieniaszewska. Dodaje od razu, że zatrudnia ludzi z pasją i ogromnym potencjałem pomysłów. Rozbudowa ma im zapewnić większy komfort.